Odwet za obronę miejsc pracy w kieleckiej „Premie”?

dodano: 2013-01-22

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" stanowczo zaprotestowało przeciw próbie bezpodstawnego stosowania kar dyscyplinarnych wobec członków Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w CPP „Prema” SA w Kielcach.

Szczególny sprzeciw wzbudziła próba rozwiązania umowy o pracę z przewodniczącym tamtejszej organizacji związkowej Robertem Kułagą. Zdaniem NSZZ "Solidarność" decyzje prezesa spółki Grzegorza Wysockiego są skandalicznym odwetem za stanowczą postawę Związku w obronie miejsc pracy oraz korzystnej prywatyzacji.

Świętokrzyska „Solidarność” wystosowała w tej sprawie pismo do Ministra Skarbu Państwa, w którym domaga się natychmiastowego zaprzestania represji w stosunku do NSZZ "Solidarność" oraz wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec prezesa spółki CPP „Prema”.