Drugi dzień protestu (12 września 2013r.)

dodano: 2013-09-12

Dziś, 12 września 2013r., w miasteczku związkowym jest Dzień Ekspercki.
Na scenie ustawionej przed Sejmem będą miały miejsce dwie debaty.

Pierwsza debata
Godz. 11.00-13.00 - debata na temat polityki przemysłowej.
Paneliści: prof. Ryszard Bugaj, Stephane Portet (prof. nauk ekonomicznych, dr socjologii), dr Bolesław Jankowski (specjalista ws. pakietu klimatycznego), Krzysztof Mroczkowski (Stowarzyszenie Polskie Lobby Przemysłowe).
Moderator: Bogdan Szozda, przewodniczący Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność".

Druga debata
Godz. 14.00-16.00 Debata na temat służby zdrowia pod hasłem: "Zdrowie: system, pacjent, pracownik - misja czy zysk?"

część I - SYSTEM
Paneliści: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu RP), Ewa Kralkowska (była wiceminister zdrowia).
Moderator: Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Zdrowia NSZZ "Solidarność".

część II - PACJENT
Paneliści: dr Adam Sandauer (honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere"), prof. Józefa Hrynkiewicz (posłanka na Sejm, specjalista polityki społecznej)
Moderator z OPZZ

część III - PRACOWNIK
Paneliści: prawnicy, specjaliści prawa pracy.
Moderator z Forum Związków Zawodowych.

Poza debatami, o godz. 12.00 przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność" organizuje demonstrację, której uczestnicy po przekazaniu petycji przemaszerują do miasteczka zorganizowanego przed Sejmem.
Z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w dzisiejszym proteście w Warszawie weźmie udział ok. 300 osób.