Pogotowie strajkowe trwa

dodano: 2015-01-21

Pogotowie strajkowe nie zostanie zawieszone – tak zdecydowali w Katowicach 20 stycznia 2015r. szefowie największych central związkowych: NSZZ “Solidarność”, Forum ZZ i OPZZ. Jednocześnie zwrócili się do premier Ewy Kopacz o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji w płaszczyznach postulatów, które zostały zgłoszone przez stronę związkową podczas wrześniowych protestów 2013 roku w Warszawie. Chodzi o takie kwestie jak: umowy śmieciowe, wiek emerytalny, emerytury pomostowe, patologie w agencjach pracy, czy elastyczne formy pracy. Związkowcy nakreślili dla pani premier czas na rozpoczęcie negocjacji do końca stycznia br. W zależności od działań rządu będą podejmowane przez związkowców stosowne działania.

ap

List do premier E.Kopacz