NSZZ Solidarność Region Świętokrzyski



Newsletter

Znamy zwycięzców konkursu o "Solidarności"

Znamy zwycięzców konkursu o "Solidarności"

dodano: 2015-04-29

Którzy uczniowie zostali laureatami i finalistami tegorocznego Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność" dowiedzieliśmy się podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiej „Solidarności”.

 

W środę, 29 kwietnia 2015r. przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda wraz z organizatorami Konkursu: szefem Regionu Świętokrzyskiego Waldemarem Bartoszem, przedstawicielem Delegatury IPN w Kielcach dr Ryszardem Śmietanką-Kruszelnickim i fundatorami nagród wręczyli cenne wyróżnienia 18 uczniom, którzy zdobyli największą ilość punktów w pracach konkursowych.

 

Konkurs miał dwie części: teoretyczną i drugą - plastyczną oraz wywiad z działaczem „Solidarności”.

W rankingu szkół uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie na dziesięć najlepszych miejsc zdobyli aż cztery, w tym pierwsze dwa. Na drugim miejscu jest miasto Włoszczowa i trzech uczniów z dwóch szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana S. Czarnieckiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. St. Staszica. Potem ex aequo: Łopuszno - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 i Jędrzejów - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja po dwóch uczniów oraz po jednym przedstawicielu w pierwszej dziesiątce:  Ostrowiec Św. - Zespół Szkół Nr 2 i Sichów Duży - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

W pracach plastycznych dominowały dwa wyżej wymienione zespoły szkół we Włoszczowie: Wywiad z działaczem „Solidarności” przeprowadził uczeń z Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej.

 

W tegorocznej edycji Konkursu – trzynastej wzięło udział 523 uczniów z 27 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Honorowy patronat objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda a patronat medialny „Tygodnik Solidarność”.

(zobacz FOTO)

 

Lp

Nazwisko i imię

Nazwa szkoły

Ilość punktów

1.                 

Adamczyk Kuba

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych

w Skarżysku-Kamiennej

19

2.                 

Banaśkiewicz Anita

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

36

3.                 

Bednarczyk Kamila

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

68

4.                 

Biskupski Paweł

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

87

5.                 

Borycka Karolina

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Sichowie Dużym

70

6.                 

Bugno Dominik

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

 w Jędrzejowie

19

7.                 

Ciarkowski Grzegorz

Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej

w Skarżysku-Kamiennej

26

8.                 

Ciepiela Sylwia

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

w Staszowie

74

9.                 

Czerwiński Daniel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

41

10.             

Dąbrowska Patrycja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

87

11.             

Dyl Ernest

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

w Staszowie

93

12.             

Faliszewski Mariusz

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach

16

13.             

Grosicki Ernest

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

74

14.             

Gryz Jakub

Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej

w Skarżysku-Kamiennej

8

15.             

Grzybek Barbara

Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kazimierzy Wielkiej

83

16.             

Janicka Natalia

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie

50

17.             

Jędryka Dominik

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

w Staszowie

99

18.             

Juśkiewicz Kamil

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

93

19.             

Kaczyński Marcin

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

86

20.             

Kateusz Kamil

Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej

 w Skarżysku-Kamiennej

8

21.             

Kosiór Weronika

Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie

51

22.             

Kotlarz Marcin

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Sichowie Dużym

80

23.             

Kotlarz Mateusz

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Sichowie Dużym

95

24.             

Krokosz Mateusz

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Sichowie Dużym

31

25.             

Lasak Klaudia

II Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

20

26.             

Łazarska Sylwia

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

19

27.             

Maciążek Kamil

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

nie zgłosił się na finał

28.             

Maciejewski Krzysztof

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

74

29.             

Mariańczyk Kamil

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

22

30.             

Markiewicz Katarzyna

Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie

26

31.             

Miedzińska Aleksandra

II Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

29

32.             

Molenda Maciej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w Jędrzejowie

56

33.             

Nicia Izabela

I Licem Ogólnokształcące im. Gen. Wł. Sikorskiego we Włoszczowie

74

34.             

Nicia Rafał

I Licem Ogólnokształcące im. Gen. Wł. Sikorskiego we Włoszczowie

84

35.             

Obarzanek Mariusz

I Licem Ogólnokształcące im. Gen. Wł. Sikorskiego we Włoszczowie

44

36.             

Pabis Karol

V Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

nie zgłosił się na finał

37.             

Pałys Mateusz

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach

25

38.             

Pasek Sylwia

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja

w Jędrzejowie

92

39.             

Petrus Daria

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach

49

40.             

Petrus Radosław

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

43

41.             

Prusek Katarzyna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

92

42.             

Przygodzka Judyta

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach

49

43.             

Raban Michał

Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

97

44.             

Radomska Katarzyna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie

11

45.             

Rajek Damian

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

89

46.             

Rogoża Patrycja

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie

nie zgłosiła się na finał

47.             

Różalska Kinga

Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach

65

48.             

Sambór Przemysław

Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kazimierzy Wielkiej

74

49.             

Sapa Filip

Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie

68

50.             

Skrzypczyk Adrian

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

98

51.             

Skuza Kamila

Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie

21

52.             

Sławiński Ireneusz

Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie

76

53.             

Sobańska Martyna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

w Staszowie

100

54.             

Soboń Katarzyna

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja

w Jędrzejowie

80

55.             

Suchenia Mateusz

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach

62

56.             

Szczuka Dominik

Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej

w Skarżysku-Kamiennej

nie zgłosił się na finał

57.             

Szustak Łukasz (Szustek?)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

96

58.             

Szymko Kamil

Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej

w Skarżysku-Kamiennej

23

59.             

Ślęzak Patrycja

Technikum Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego

w Starachowicach

6

60.             

Śmigielska Ola

Technikum Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego

w Starachowicach

nie zgłosiła się na finał

61.             

Świstak Bartłomiej

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim

56

62.             

Terech Jolanta

Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie

86

63.             

Tracz Mateusz

Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie

34

64.             

Warecka Magdalena

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

91

65.             

Wąs Dagmara

Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie

79

66.             

Wielochowska Weronika

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja

w Jędrzejowie

90

67.             

Wiśniewski Łukasz

V Liceum Ogólnokształcące

im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

89

68.             

Woś Łukasz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

82

69.             

Wójcik Anna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

w Staszowie

95

70.             

Wójcik Dominik

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie

11

71.             

Wójcik Patrycja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach

56

72.             

Wysocka Martyna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

88

73.             

Ziółko Patryk

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych

w Skarżysku-Kamiennej

16

 

Laureatami konkursu zostali:

Lp

Nazwisko i imię

Nazwa szkoły

Ilość punktów

1

Sobańska Martyna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie

100

2

Jędryka Dominik

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie

99

3

Skrzypczyk Adrian

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

98

 

Finalistami konkursu zostali:

Lp

Nazwisko i imię

Nazwa szkoły

Ilość punktów

4

Raban Michał

Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

97

5

Szustak Łukasz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie

96

6

Wójcik Anna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie

95

6

Kotlarz Mateusz

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym

95

7

Juśkiewicz Kamil

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

93

7

Dyl Ernest

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie

93

8

Prusek Katarzyna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

92

8

Pasek Sylwia

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

92

9

Warecka Magdalena

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana S. Czarnieckiego  we Włoszczowie

91

10

Wielochowska Weronika

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

90

Plakaty

 

Lp

Imię

Nazwisko

Nazwa szkoły

1

Katarzyna

Bargieł

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetm. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie

2

Katarzyna

Bebel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

3

Karolina

Kręgiel

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetm. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie

4

Katarzyna

Prusek

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

5

Karolina

Wasik

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

 

 

Wywiad z działaczem „Solidarności”

 

1

Kamil

Kateusz

Zespół Szkół Technicznych

im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej

 

 

 


Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego