Obchody 35-lecia powstania Solidarności w Kielcach

dodano: 2015-09-01

35. rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego zgromadziła w niedzielę, 30 sierpnia 2015r. na kieleckim Rynku mieszkańców miasta. Było wspólne śpiewanie pieśni solidarnościowych, patriotycznych, był toast a wieczorem kieleckie niebo rozświetliły sztuczne ognie.

Wcześniej przedstawiciele organizacji związkowych wraz z pocztami sztandarowymi, parlamentarzystami i delegacjami pracodawców złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności” a następnie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w kieleckiej katedrze przez ks. biskupa Kazimierza Ryczana.

Po nabożeństwie, w Pałacu Biskupów Kieleckich naukowcy z kieleckiej Delegatury IPN przypomnieli wydarzenia dotyczące narodzin i działania „Solidarności” w latach 1980-1989 w naszym Regionie.

Uroczystości jubileuszowe będą trwać przez prawie cały wrzesień. Szczegółowy kalendarz jest na naszej stronie internetowej.

zobacz foto