Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy?

dodano: 2015-09-10

Jedną z uroczystości organizowanych w Regionie Świętokrzyskim z racji 35-lecia NSZZ "Solidarność" była Wielka Gala (4 września 2015r.), w programie której była m.in. dyskusja panelowa. O teraźniejszości i przyszłości związków zawodowych a szczególnie „Solidarności” rozmawiali dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Kristina Krupavičienė, prof. Ryszard Bugaj, prof. Juliusz Gardawski, Jacek Sułek. Swoistym wstępem do tej dyskusji, ukazującym korzenie ruchu związkowego było wystąpienie przewodniczącego Świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemara Bartosza.

Całą dyskusję zamierzamy wydać w formie papierowej w kolejnym numerze Zeszytów związkowych.

Dziś udostępniamy prezentację Waldemara Bartosza, która towarzyszyła jego wykładowi podczas Wielkiej Gali w Wojewódzkim Domu Kultury z okazji 35-lecia NSZZ "Solidarność".

prezentacja