NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 25 kwietnia 2016r.

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 25 kwietnia 2016r.

dodano: 2016-04-25

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z uwagą obserwuje zapowiedzi sprzedaży przez francuską Grupę Energie aktywów Elektrowni Połaniec S.A.

Zapowiedź ta, obecna już w mediach (Puls Biznesu, portal Cire.pl) ma znaczenie dla przyszłości energetyki w Polsce a także dla regionu i lokalnego rynku pracy. Elektrownia produkuje ok. 8,4 TWh energii elektrycznej co plasuje ją w czołówce producentów w tej branży w Polsce i zatrudnia wraz ze spółkami zależnymi ponad 2 tysiące pracowników. Ze względu na ten potencjał los elektrowni nie może być obojętny dla państwa polskiego.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” apeluje do Rządu RP o podjęcie pilnych działań, analizując tę sytuację pod kątem bezpieczeństwa energetycznego kraju, wpływu ewentualnej sprzedaży na rynek pracy i bezpieczeństwo socjalne pracowników tam zatrudnionych.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” stoi na stanowisku, że repolonizacja tak ważnego sektora gospodarczego winna być priorytetem.

Jednocześnie Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” zwróci się do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego o pilne prace nad zasygnalizowanym problemem.

Za Prezydium
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
Przewodniczący

Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego