NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

dodano: 2016-05-10

Świdnik – Lublin, 4 czerwca 2016

W bieżącym roku, już po raz dwudziesty czwarty, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” organizują Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, a w jego formule po raz czwarty PKO Półmaraton Solidarności. Zawody przypominają o ważnych wydarzeniach, związanych z protestami w lipcu i sierpniu 1980 roku.

Specjalnie z myślą o członkach NSZZ „Solidarność" została stworzona kategoria dla związkowców, z atrakcyjnymi nagrodami.

PKO Półmaraton Solidarnościorganizowany jest po raz czwarty, na dystansie 21,097 km. To w pełni profesjonalna impreza biegowa, z atestowaną przez PZLA trasą. Półmaraton startuje z Portu Lotniczego w Świdniku, a meta znajduje się przy stadionie MOSiR Bystrzyca w Lublinie. Udział w nim biorą zarówno biegacze zawodowi, jak i amatorzy, z Polski i zagranicy, m.in. Niemiec, Hiszpanii, USA, Kenii. Na trasie półmaratonu rywalizował m.in. dziennikarz sportowy, zdobywca Korony Maratonów Ziemi - Maciej Kurzajewski, a zawodników zagrzewał do walki Paweł Januszewski - mistrz Europy na 400 m.

Wszyscy uczestnicy otrzymują pakiety startowe, a w nich między innymi profesjonalne koszulki techniczne z logotypem imprezy, natomiast na zwycięzców czekają wartościowe nagrody pieniężne i rzeczowe. W ubiegłym roku udział w Półmaratonie Solidarności wzięło ok. 700 osób.

 

Zapraszamy również na stronę internetową www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl


Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego