Ruch kadrowy w oświacie

dodano: 2016-05-06

5 maja 2016 roku w Domu Kultury w Staszowie odbyło się szkolenie dla związkowców NSZZ „Solidarność” nt.: „Ruch kadrowy w oświacie”. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu nauczycieli ze staszowskich placówek oświatowych. Szkolenie zorganizowała Międzyszkolna Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Staszowie przy współpracy z Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” w Kielcach. Prowadząca szkolenie mecenas Zdzisława Gątkiewicz, podczas prezentacji, przedstawiła uczestnikom przydatne informacje dotyczące prawidłowego przebiegu ruchu kadrowego. Związkowcy zapoznali się z przepisami, które mogą chronić pracowników przed nieuzasadnionym zwolnieniem z pracy. Na zakończenie spotkania odbyły się indywidualne konsultacje prawne.

Info: Marek Poniewierka - przewodniczący MKOiW NSZZ „Solidarność” w Staszowie