Pracodawca Przyjazny Pracownikom

dodano: 2018-02-26

Prezydent RP Andrzej Duda oraz przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wręczyli pracodawcom certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczystość odbyła się 26 lutego 2018r. w Pałacu Prezydenckim.

Wśród tegorocznych laureatów X edycji konkursu z naszego regionu są:
- Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie,
- Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
- Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski w Skarżysku-Kamiennej.

O certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” mogą się ubiegać pracodawcy, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.
Laureatów wyłania Komisja Certyfikacyjna, w skład której wchodzą przewodniczący „Solidarności” oraz przedstawiciele Prezydenta RP i Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.