Stanowisko Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 9 marca 2021r.

dodano: 2021-03-09

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w całej rozciągłości popiera działania Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w Mesko S.A. prowadzone w ramach Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego.
Protest pracowników, a w ich imieniu związków zawodowych, jest w istocie skierowany na obronę zakładu pracy, w konsekwencji obronę miejsc pracy. Postulat zmiany Zarządu spółki i wdrożenia szybkich i efektywnych działań ratujących kondycję przedsiębiorstwa wymaga szybkiej realizacji przez organa nadzoru właścicielskiego – przede wszystkim Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” deklaruje wsparcie działań podjętych przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny i deklaruje włączenie struktur ogólnoregionalnych dla zrealizowania słusznych postulatów.

Za Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”