Relikwie Patrona „Solidarności” w samsonowskim kościele

dodano: 2021-03-18

W niedzielę, 14 marca 2021r. w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Samsonowie Piechotnem (gm. Zagnańsk) miała miejsce uroczystość złożenia relikwii błogosławionego, księdza Jerzego Popiełuszki. Wprowadzenie relikwii odbyło się podczas mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. proboszcza, kanonika Ireneusza Jakusika. Złożone w samsonowskim kościele relikwie to krew Jerzego Popiełuszki, czyli tzw. relikwie pierwszej klasy. W uroczystości oprócz parafian, uczestniczyli także przedstawiciele Świętokrzyskiej „Solidarności” z przewodniczącym Zarządu Regionu, Waldemarem Bartoszem na czele. Związkowej delegacji towarzyszyły związkowe poczty sztandarowe tj. „Solidarności” w Skanska SA oraz sztandar Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.