NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

DZIEŃ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

DZIEŃ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

dodano: 2021-08-31

 

DZIEŃ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" zaprasza na uroczystości
 
Kielce, 31 sierpnia 2021r.
 
godz. 17.30 – złożenie kwiatów przed Tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności” - Kielce, Skwer im. S. Żeromskiego;
 
godz. 18.00 – Msza święta sprawowana przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w intencji Ojczyzny i Świata Pracy - Kielce, Bazylika Katedralna, Plac Najświętszej Maryi Panny 3;
 
ok. godz. 19.00 - złożenie kwiatów przed figurą bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Plac Najświętszej Maryi Panny 3.
 
W tym również dniu związkowcy Świętokrzyskiej „Solidarności” będą obradować w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podczas XXI Walnego Zebrania Delegatów, które rozpocznie się o godz. 10.00.
 
 
Uroczystości związane z 41. rocznicą powstania NSZZ "Solidarność" mają miejsce również w Delegaturach Zarządu Regionu Świętokrzyskiego, m.in.:
 
W Delegaturze Staszów obchody 41. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" zostały połączone z 93. rocznicą urodzin i 45. rocznicą tragicznej śmierci księdza Romana Kotlarza. Uroczystości odbyły się 16 sierpnia 2021r., w Koniemłotach, rodzinnej miejscowości księdza Romana Kotlarza.
Uczestnikami byli członkowie rodziny ks. Romana Kotlarza, minister – członek Rady Ministrów Michał Cieślak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - prof. Piotr Wawrzyk, samorządowcy, poczty sztandarowe i delegacje ,,Solidarności” z przewodniczącym Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemarem Bartoszem i przewodniczącą Delegatury „Solidarności” w Staszowie Joanną Dróżdż oraz przewodniczącym „Solidarności” w „Siarkopolu” Lechem Stanisławem Zalewskim a także reprezentacje zakładów pracy, wśród których Enea Elektrownia Połaniec reprezentowana była przez wiceprezesa Krzysztofa Pawełka a „Siarkopol” reprezentował członek zarządu – Wojciech Sagan. W uroczystości również uczestniczyli członkowie Rodzin Radia Maryja i mieszkańcy Koniemłotów.
 
W Ostrowcu Świętokrzyskim NSZZ "Solidarność" świętowała w niedzielę, 22 sierpnia 2021r. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem Pocztów Sztandarowych Organizacji Zakładowych i Międzyzakładowych NSZZ „Solidarność” z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych.
 
Delegatura Jędrzejów świętowała 41. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" uczestnicząc we Mszy św. sprawowanej w intencji „Solidarności” i Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, w niedzielę 29 sierpnia 2021r., o godz. 11.00.
 
W Delegaturze Starachowice uroczystości zaplanowano na dwa dni. 29 sierpnia 2021r., o godz. 10.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych - Msza św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” oraz Ojczyzny. Po nabożeństwie złożono kwiaty i zapalono znicze pod Tablicą „Solidarności” w Panteonie Pamięci oraz pod Pomnikiem „Solidarności”.
31 sierpnia 2021r. o godz. 13.30 będzie spotkanie pod Kamieniem „Solidarności” organizowane przez MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach. Również tego dnia, o godz. 14.15 przed Biurem Głównym pod Tablicą organizuje uroczystości MOZ NSZZ „Solidarność” MAN BUS w Starachowicach. Po złożeniu wiązanek przewidziany jest przemarsz pod Tablicę „Solidarności” w Panteonie Pamięci oraz pod Pomnik „Solidarności”.
 
W Delegaturze Końskie, w kolegiacie Świętego Mikołaja, o godz. 18.00, 31 sierpnia 2021r., będzie sprawowana uroczysta Msza święta w intencji „Solidarności” i Ojczyzny, w której uczestniczyć będą również poczty sztandarowe NSZZ "Solidarność".
Po nabożeństwie złożenie kwiatów przed płytą poświęconą  „Solidarności”.
 
Delegatura Skarżysko-Kamienna uczci 41. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny i „Solidarności”. Nabożeństwo będzie o godz. 17.00, 31 sierpnia 2021r. w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Skarżysku-Zachodnim. Po Mszy św. występ Zespołu Wojska Polskiego. Po koncercie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość na Skwerze Solidarności.
 
 

Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego