NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

„Solidarność” pielgrzymuje do sanktuariów maryjnych

„Solidarność” pielgrzymuje do sanktuariów maryjnych

dodano: 2021-09-30

W sobotę, 25 września 2021r. pracownicy Przemysłu Zbrojeniowego, po raz dwudziesty szósty, pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.
Uczestnikami uroczystości były liczne poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, parlamentarzyści, przedstawiciele zarządów zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego, strażacy, a także mieszkańcy Skarżyska. Uroczystą mszę świętą dla pielgrzymów sprawował i wygłosił homilię biskup Marian Florczyk.
Inicjatorem i organizatorem Pielgrzymek Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej jest Rada Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ "Solidarność", której przewodniczy Stanisław Głowacki.
Pielgrzymki te odbywają się co roku w sobotę poprzedzającą wspomnienie św. Michała Archanioła, patrona „zbrojeniówki”.


Natomiast 2 października 2021r., po raz 25. do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie (k/Starachowic) pielgrzymować będą hutnicy z całego kraju, aby modlić się do swego patrona – św. Floriana w intencji Ojczyzny oraz pracowników zatrudnionych w polskim przemyśle stalowym i ich rodzin.
Uroczysta Msza św. sprawowana przez kustosza kałkowskiego sanktuarium – ks. Zbigniewa Staniosa rozpocznie się o godz. 12.00. Po nabożeństwie będzie przemarsz do Ołtarza Hutników w Golgocie Kałkowskiej.
Pielgrzymującym hutnikom, jak co roku, będą towarzyszyć poczty sztandarowe organizacji związkowych.
Organizatorami Pielgrzymki są: Krajowa Sekcja Hutnictwa NSZZ "Solidarność", której przewodniczącym jest Andrzej Karol oraz NSZZ "Solidarność" w Celsa „Huta Ostrowiec”, której przewodniczy Wojciech Krasuski.

(ap)