42. ROCZNICA POWSTANIA NSZZ "SOLIDARNOŚĆ".DZIEŃ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

dodano: 2022-09-02

Związkowcy „Solidarności” Regionu Świętokrzyskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządów powiatowych i miejskich oraz wielu mieszkańców Kielc uczciło 42. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Uroczystość rozpoczęła się 31 sierpnia 2022r na skwerze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach od złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności”. Następnie, w bazylice katedralnej, biskup Andrzej Kaleta odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny i Świata Pracy. Po nabożeństwie złożono kwiaty przed figurą bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona „Solidarności”.
Uroczystości związane z 42. rocznicą powstania NSZZ "Solidarność" odbywały się również w Delegaturach Regionu Świętokrzyskiego.

fot 1, fot 2, fot 3, fot 4, fot 5.