NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 11.06.2019r. w/s Odlewnia Chemar w Kielcach

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 11.06.2019r. w/s Odlewnia Chemar w Kielcach

dodano: 2019-06-11

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego  NSZZ „Solidarność” wobec braku jakichkolwiek satysfakcjonujących decyzji właścicielskich zmierzających do sanacji a w konsekwencji uratowania miejsc pracy w Odlewni Chemar w Kielcach, postanawia  z dniem dzisiejszym rozpocząć protest.
Zwracamy się w pierwszej kolejności do wszystkich organizacji związkowych o kierowanie swoich wystąpień w tej sprawie do: Kancelarii Premiera RP, Ministra Energii i Agencji Rozwoju Przemysłu.
Niezrozumiały brak w/w decyzji w stosunku do ostatniej już spółki Skarbu Państwa w Kielcach, grozi upadłością firmy, a co za tym idzie spowoduje negatywne konsekwencje społeczne i gospodarcze.
Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” od co najmniej 7 maja b.r. monituje instytucje państwa polskiego mające charakter właścicielski bądź pomocowy. Apelujemy więc do szerszych kręgów społecznych – związkowców i ludzi dobrej woli – ratujmy Odlewnie Chemar. Swoiste „Milczenie owiec” nie może być odpowiedzią na inercję decydentów.
 
Za Prezydium
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”
Waldemar Bartosz
Przewodniczący

Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego