NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

Protest pracowników Odlewni Chemar w Kielcach

Protest pracowników Odlewni Chemar w Kielcach

dodano: 2020-05-04

Dzisiaj rano (4 maja 2020r.) pracownicy Odlewni Chemar Sp. z o.o. w Kielcach spontanicznie przerwali pracę protestując w ten sposób przeciwko odwołaniu dotychczasowego Prezesa Odlewni - Roberta Rzepki.
Robotnicy są przekonani, że dotychczasowy Prezes gwarantuje rozwój firmy i uratowanie ich miejsc pracy. Załoga domaga się również od Agencji Rozwoju Przemysłu – właściciela firmy, przekazania długo oczekiwanych środków inwestycyjnych na modernizację parku maszynowego w Odlewni a także odstąpienia od zamiaru obniżenia każdemu pracownikowi o 20 % wynagrodzeń i tak już będących na granicy płacy minimalnej.
W godzinach południowych doszło do spotkania przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu, posła i zarazem sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Piotra Wawrzyka z przewodniczącym Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" – Waldemarem Bartoszem i jego zastępcą Mieczysławem Gójskim oraz z protestującą załogą Odlewni Chemar Sp. z o.o. w Kielcach.
Osiągnięto porozumienie odnośnie dwóch żądań załogi - ARP przekaże w trybie pilnym fundusze na modernizację zakładu, a pensje pracowników nie zostaną obniżone. Odnośnie trzeciego postulatu strajkujących zawarto kompromis, że Robert Rzepka będzie doradcą Zarządu Odlewni Chemar.
Gwarantem porozumienia jest wiceminister Spraw Zagranicznych, poseł Piotr Wawrzyk.
Strajkujący pracownicy Odlewni Chemar zawiesili protest.

 

 

 

 


Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego