NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

APEL Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 6 lipca 2020 r.

APEL Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 6 lipca 2020 r.

dodano: 2020-07-06

Pamięć sierpnia 1980 r. zobowiązuje do spełniania marzeń, zamierzeń, planów i wysiłków kilku pokoleń ludzi „Solidarności”. Delegaci na II Krajowym Zjeździe NSZZ „Solidarność” w 1990 r.  zamiary te dobitnie wyrazili: „nie wolno nam się uchylać od uczestnictwa w polskiej, pokojowej rewolucji, którą rozpoczęliśmy. To uczestnictwo musimy połączyć z naszym podstawowym zadaniem, jakim jest obrona interesów i praw pracowniczych”.
Zasadniczym działaniem na rzecz realizacji tego zadania jest aktywny udział w demokratycznych wyborach. Poprzez akt wyborczy realnie wpływamy na kształt polskich spraw, również spraw pracowniczych. Korzystając z prawa uczestnictwa w życiu publicznym, podobnie jak 5 lat temu, również  obecnie Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” i Prezydent RP podpisali porozumienie na rzecz realizacji postulatów związkowych.
Kierując się troską o sprawy polskie i pracownicze Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” apeluje do członków, sympatyków NSZZ „Solidarność” oraz wszystkich ludzi dobrej woli o udział w wyborach prezydenckich w dn. 12 lipca 2020 r. Troską naszą obejmijmy też ludzi starszych, niepełnosprawnych, aby ułatwić im dotarcie do lokali wyborczych.
Jednocześnie apelujemy o wybór Andrzeja Dudy, który gwarantuje kontynuację polityki prospołecznej i realizację zobowiązań kolejny raz złożonych na rzecz spełnienia oczekiwań pracowniczych.

 

Za Zarząd

Waldemar Bartosz
PRZEWODNICZĄCY
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”

 


Udostępnij

wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego