NSZZ Solidarność Region ŚwiętokrzyskiNewsletter

Tygodnik Solidarność Świętokrzyska nr 24 (1297) z dn. 18 czerwca 2021r.

ROZWAŻANIA BIBLIJNE

Dwunasta Niedziela zwykła, Rok B, 20 czerwca 2021r.
Hi 38, 1. 8-11 Bóg jest władcą morza
2 Kor 5, 14-17 Wszystko stało się nowe
Mk 4, 35-41 Jezus ucisza burzę
 
 
Czy w tym XXI wieku ufamy Bogu? A może ufamy swoim siłom? Bardzo ważne pytania. Bo odpowiedź na nie pokaże nam jaka jest nasza wiara. Łatwo wierzyć i mówić, że Bóg jest, gdy w naszym życiu wszystko toczy się lekko i przyjemnie. Gorzej gdy przychodzą trudności, gdy przychodzą burze. Wtedy tak trudno powiedzieć, że Bóg jest. Ale także wtedy, a może najbardziej wtedy, Bóg przemawia do ludzi i okazuje swą ogromną moc. Człowiek może jednak zrozumieć znaczenie tego Bożego działania, tylko wtedy, gdy posiada wiarę w sercu.
Tak łatwo jest dziś wywołać burzę w naszym życiu. Jakże jednak trudno przebrnąć przez nią tak, aby nikomu nic złego się nie stało. W czasie przeżywanego lęku boimy się uczynić kolejny krok, gdyż boimy się, że będzie jeszcze gorzej. Brakuje nam bowiem wiary nie tylko w innych ludzi, siebie samych, ale przede wszystkim Boga. Chcemy bowiem zawsze załatwiać po swojemu, wierząc w ogrom swoich możliwości, albo czekając na przysłowiowy cud…
Jezus wiedział, że niejedna burza w ludzkim sercu potrzebuje pomocy z zewnątrz. Dlatego był zawsze tam, gdzie potrzebowali Jego pomocy. Zachował spokój zwłaszcza tam i wtedy, gdzie po ludzku wydało się, że coś jest niemożliwe do zrealizowania. Jezus ucisza to, co wywołuje w człowieku lęk i bojaźń. Człowiek staje się dzięki Niemu jakby nowy, który pokłada zaufanie w Bogu, a nie w sobie samym… Przypomina nam także o tym , w tę w dzisiejszą niedzielę, Hiob.
A to, że jesteśmy wierzącymi pomoże przetrwać każdy trudny czas. A więc odwagi!!!
o. Jakub SOCist.

Udostępnij

Pozostałe artykuły tego wydania:


wstecz
 


Kapitał ludzki Unia Europejska

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego